Рекомендації в осінньо-зимовий період людям з порушеннями серцево - судинної системи

Рекомендації в осінньо-зимовий період людям з порушеннями серцево-судинної системи.

 До серцево-судинних порушень схильні представники всіх дош. Аюрведичний магазин Київ допоможе правильно реагувати на погодні умови, регулюючи свій спосіб життя, харчування відповідно до цих змін.

 Для вата-типу характерна схильність до спазмів під дією фізичних факторів або емоцій, перебої, ниючі болі, відчуття стиснення в області серця. Можуть виникати, занепокоєння, тривога, страх. Ущільнення стінки судин - проблема вати.

 Для представників пітта-типу характерні відчуття печіння в ділянці серця, запаморочення, сильні головні болі, носові кровотечі, почервоніння обличчя, світлобоязнь. Для піти характерні будь-які запальні процеси, в т.ч. серця і судин, світлобоязнь. Часті розлади печінки. В емоційній сфері: гнів, дратівливість.

 Для представників капха-типу характерно підвищення ваги тіла, відчуття тяжкості в серці і тілі, затримка рідини в організмі, накопичення слизу в грудній клітці, холестерину в судинах, відсутність апетиту, занепад сил, сонливість. На рівні емоцій - привязливість.

 Люди з серцево-судинними захворюваннями чутливі до змін погоди. А в нашій кліматичній зоні погода дуже нестійка. На зміну сухий, ясній погоді (прояви вати), приходять опади, підвищується вологість повітря відчувається холод, тяжкість (прояви капхи). І навпаки. У традиційній медицині недавно з'явився термін: метеозалежність.

 Хоча сезон осінь-зима вважаються часом вати-доши, але капха-доша теж періодично активно себе проявляє. Існує природний закон: подібне підсилює подібне. Якщо ви представник вата- доши, то при неправильному способі життя і харчування, в період вати в природі, можливе посилення симптомів захворювання. Волога, холодна погода може посилити дисбаланс у представників капхи.

 Якщо розглянути симптоми метеозалежності: головний біль, підвищення або зниження артеріального тиску, болі в області серця, болі в суглобах, серцебиття, відчуття внутрішнього тремтіння, утруднене дихання, занепад сил, сонливість, то це, за винятком 2-х останніх симптомів, прояви дисбалансу вати.

 

        Рекомендації.

 1.Режим дня: підйом близько 6-00, відхід до сну 22-00. Важливо дотримуватися режиму дня!

 

 2.Відпочивати своєчасно, не допускаючи перевтоми. Уникати гучних місць, тривалого сидіння за комп'ютером і перед телевізором, тривалих розмов, в т.ч. і по мобільному телефону.

 3.Фізічна активність помірна: зарядка, піші прогулянки, плавання, ходьба на лижах, йога.

 4.Медітація, молитви, мантри привносять спокій, умиротворення, стан доброти в наш розум, гармонізують емоції. Особливо це важливо для піти, тому що хвороби серця у них пов'язані з емоціями: займатися улюбленою справою, слухати приємну музику, спілкуватися з приємними людьми і т.д.

 На Сході вважають, що контакт з нашим Вищим Я здійснюється через духовне серце, воно пов'язане з нашим фізичним серцем. Якщо слухати своє серце, можна отримати відповіді на багато питань. Болить серце: мало любові, немає радості, немає прийняття. Культивуйте в собі позитивний настрій і гарний настрій, нехай це стане звичкою, це запорука доброго здоров'я.

 5.Харчування дуже важлива складова. У аюрведі вважається, що наше тіло формується з їжі, яку ми їмо. В процесі травлення формується оджас-своєрідна рідина, еліксир, що забезпечує хороше здоров'я, імунітет, нашу привабливість. Тому важливо, щоб було хороше травлення.

 

 В осінньо-зимовий період слід дотримуватися дієти, що балансує вату: 3-х разове харчування, їжа повинна бути більш важка, тепла, волога. Є достатня кількість клітковини у вигляді тушкованих, запечених овочів, трохи квашених овочів. Консервація з оцтом не рекомендується. Цільнозернові каші. Горіхи, насіння - одну жменю в день, сухофрукти (рекомендується розмочувати). Мінімум сирої, сухої, холодної їжі і напоїв. Не вегетаріанцям: яйця, риба, м'ясо (курка, кролик) тільки в обідній час. Дуже важливі в цей час спеції - вони зігрівають, покращують перетравлення і смак їжі. Імбир, червоний, чорний перець, часник, насіння гірчиці (для вати і піти в невеликих кількостях), асафетида, бадьян, гвоздика, пажитник, куркума, кардамон, кумін, коріандр, фенхель.

 Для представників Вати переважати повинен солодкий, кислий, солоний смаки, трохи гострого (у великих кількостях підсилює прояви вати). Для Капхи - помірно жирна їжа, помірна кількість солі і цукру. Вони сприяють затримці рідини в організмі і появи симптомів капхи (набряклості, тяжкості, підвищення тиску), обмежити або повністю виключити молочну їжу, особливо в другій половині дня. Переважний смак: гострий, гіркий, терпкий. Представникам піти - доши переважаючі смаки в їжі - солодкий, гіркий, терпкий.

 6.Тонізуючі аюрведичні препарати і трав'яні чаї. Такі склади готуються, як правило, за старовинними рецептами з дотриманням певних технологій. Аналогів деяким рослинам у нас немає. Рослини мають розум, оджас і привносять енергію доброти в наше тіло і розум. Вони, як камертон, налаштовують їх на правильну, хорошу роботу. До того ж, на багатьох підприємствах по виробництву аюрведичних препаратів, працівники щодня медитують, що ще додатково вносить енергію доброти в ці препарати.

 

MAHARISHI AMRIT KALASH (Амрит Калаш)-містить великий склад трав для всіх дош, підтримує життєвий тонус, підвищує рівень енергії і загальне самопочуття, ліки проти депресії, усуває дію вільних радикалів, благотворно впливаючи на судини і серцево-судинну систему в цілому, уповільнює процеси старіння (расаяна).

 

Chyavanprash (Чаванпраш) - расаяна для всіх дош, підтримує оджас, імунітет, тонізує, зміцнює організм.

 

Ashvagandha (Ашвагандха) -балансірует вата-дошу, зміцнює імунітет, расаяна, дає енергію, використовується при нервовому виснаженні, занепаді сил, безсонні.

 

Cardimap (Кардімап) - заспокоює вату, застосовується при підвищеному артеріальному тиску, неспокої, нервовому перенапруженні, безсонні.

 

Brahmi (Брами) - вважається самою милостивою рослиною, тонік для мозку і нервової системи. Заспокоює емоції, нормалізує сон, підвищує оджас, попереджає старіння. Підходить всім дошам.

 

Abana (Абана) - регулює рівень ліпідів крові, як альтернатива сучасним гиполипидемічним препаратам, посилює скоротливість серця.

 

Чаї з зігріваючою дією: чай Вата, чай Пітта; імбир, кориця, кардамон (привносить стан радості, доброти).

 

Шафран - для всіх дош, привносить енергію доброти, тонік для серця і репродуктивної системи.

 

Для представників пітти - доши важливо очищати печінку. Печінка - орган, в якому накопичується гнів, печінка впливає на згортання крові. Приймати жовчогінні препарати протягом 2-х тижнів, починаючи від повного місяця (всі гіркоти; з аюрведических-куркума по ½ чайній ложці щодня, Arogya vardhini gutika (Арогья вардхіні гутіка), Livomap (Лівомап), Liv-52DS (ЛІВ-52)). Гармонізує емоції, заспокоює, привносить стан доброти в розум трава Brahmi (Брами).

 

Слухайте себе, свій організм, регулюйте своє харчування відповідно до погоди, одягайтеся по погоді, виконуйте ці рекомендації і ви будете почувати себе набагато краще і здоровіше.