ІМУНІТЕТ З ПОЗИЦІЇ АЮРВЕДИ

ИМУНІТЕТ С ПОЗИЦІЇ АЮРВЕДИ.

Наша свідомість (атма) - частина Пуруші (вселенської свідомості, що є джерелом всього.) Аюрведа говорить про те, що свідомість первинна, воно керує всім сущим, в тому числі і нашим тілом. Свідомість пронизує кожну клітину нашого тіла і міжклітинні простору. У тих частинах тіла, де немає свідомості, виникає хвороба. Живлячи нашу свідомість, ми даємо харчування нашого тіла. Без свідомості немає життя. «Абсолютний механізм захисту - це наша свідомість».

Усвідомлення зв'язку свого Я з Космічним Я дає людині абсолютне здоров'я.

Тоді "зброї не можуть пробити, вогонь не може спалити, повітря не може висушити, вода не може намочити."

Для здоров'я, гарного імунітету важливі цілісність свідомості, розуму, органів почуттів, тіла. Ця цілісність забезпечує абсолютний імунітет.

Існує 3 початки (гуни), які підтримують наш розум: саттва, раджас, тамас. Ми можемо вибирати їжу і спосіб життя, які відповідає гуні доброти, пристрасті або невігластва (цей вибір визначається рівнем нашої свідомості). Їжа та враження будуть живити наш розум і тіло або викликати дисгармонію в розумі і тілі.

Завдання кожної людини - підвищувати свій рівень свідомості:

-Регулярно медитація;

-Виконання свого боргу, обов'язків, турбота про своїх близьких, батьків;

-Не робити того, про що ми знаємо, що це погано;

-Читання святих писань;

-Компанія мудрих людей;

-Преданість вчителю;

-Не підтримувати негативність;

-Вчинення еволюційних процесів (сприяють еволюції): добре слово, добру пораду, підтримка людини в його намірах, діях, що сприяють прогресу інших. Ми ростемо завдяки тому, що інших робимо успішними;

-Правильний розпорядок дня (сон, відпочинок, регулярна творча діяльність);

-Приймання саттвічної їжі в помірних кількостях.

Здоров'я і імунітет на рівні тіла підтримуються завдяки рівновазі трьох дош (вата - принцип руху, пітта - травлення і обмін речовин, капха - принцип структури і мастила), семи тканин (дхату) - вони формуються в процесі правильного харчування і травлення, з того, що ми їмо, правильного виведення відходів (сеча, кал, піт), Агні-травного вогню, енергії, яка управляє обміном речовин і трансформацією їжі.

  Агні перетворює чужорідні білки жири вуглеводи і мікроелементи в тканини тіла, дає ясність розуму, мислення. Кінцевим продуктом травлення є оджас - проявлена ​​форма свідомості в тілі, еліксир, дає здатність розрізняти, що погано, що добре, що корисно, що немає. Від кількості оджаса залежить здоров'я, імунітет, тривалість життя зовнішній вигляд (сяйво очей, шкіри, сила, привабливість).

Щоб підтримувати Агні в гарному стані важливо не переїдати, не зловживати важкою жирною їжею, є достатня кількість їжі (недоїдання пригнічує Агні). Шлунок повинен бути заповнений на 1/3 його об'єму. Якщо немає апетиту, краще пропустити прийом їжі. Нетривалий голод розпалює вогонь травлення. Не рекомендується їсти, поки попередня їжа не перевариться, і ви не відчуєте легке відчуття голоду. Не рекомендується приймати їжу, якщо переповнений кишечник або сечовий міхур.

 Для здоров'я тіла важливо жити в природних ритмах: дотримуватися режиму. Підйом в 6-00 годин ранку, відхід до сну не пізніше 22-00. Своєчасно відпочивати, не накопичувати втому. Важливо не перевантажувати органи чуття, особливо слух і зір (що може викликати дисбаланс дош), але і давати органам почуттів досить позитивних, саттвічних вражень).

Тіло повинно отримувати і достатню фізичну активність: зарядка, йога, плавання, ходьба, біг, танці і т.д. з урахуванням індивідуальної конституції.

Харчування з урахуванням конституції і пори року. Віддавати перевагу саттвичній їжі (рис, пшениця, масло гі, мед, горіхи, насіння, солодкі фрукти), необхідно дотримуватися режиму прийому їжі, максимальний обсяг їжі повинен бути в обідній час (з 12 -00 до 14-00), в цей час їжа може бути більш важка (м'ясо, риба, яйця), мінімальний - ввечері, не рекомендується прийом кисломолочних продуктів у вечірній час. Добре ввести в звичку освячувати свою їжу молитвою. Під час прийому їжі вся увага на їжу: відчути її смак, запах, ретельно пережовувати їжу.

Гарне травлення допомагає зберігати наше тіло чистим, накопичувати оджас. При поганому травленні продукти неповного розщеплення їжі відкладаються в каналах тіла, створюючи закупорки на рівні міжклітинних просторів, в зв'язку з чим передача інформації від клітини до клітини ускладнюється, що веде до зниження імунітету, захворювань (наприклад, ангіна, подагра і т. п. захворювання залежать від суми різних факторів).

З метою очищення в аюрведі використовують панчакарма, яка глибоко впливає на тіло, змінюючи навіть свідомість людини.

Можна проводити очищення і в домашніх умовах: легка саттвічна дієта, що складається з тушкованих овочів і фруктів, цільних злаків, гороху мунгдала, трав'яних чаїв і чаїв зі спеціями (з урахуванням конституції), достатньої кількості води. Аюрведа рекомендує прийом гарячої води (по 1-2 ковтки кожні 15 хв.), Це допомагає вивести з тканин водорозчинні шлаки.

Жиророзчинні шлаки можна виводити за допомогою Абхьянга-масляного масажу всього тіла кунжутним маслом. Крім того, масляний масаж врівноважує вату, заспокоює нервову систему, стимулює кровообіг.

Прийом рослинних препаратів, що підвищують імунітет. Кожна рослина володіє певним рівнем свідомості (як і все живе в цьому світі), вони наповнені сонячною енергією, світлом. Рослини вносять в наш організм певні якості. Сила їх впливу багато в чому залежить від чистоти нашого тіла. Чим чистіше канали, тим сильніше буде відчуватися вплив рослин.

Амрита Кайлаш - одна з кращих расаян, що підтримують імунітет, сприяє зв'язуванню вільних радикалів, має антибактеріальну та противірусну дію. Показана хворим, які перенесли важкі операції, травми, опромінення, хворим на туберкульоз, вірусний гепатит, онкохворим, як омолоджуючий і відновлює сили, засіб після ПанчаКарми. Рекомендована тривалість прийому - 3 міс.

Чаванпраш - володіє потужним імуномодулюючою дією, зміцнює ендокринну систему, покращує обмін речовин, діяльність шлунково-кишкового тракту, роботу серцево-судинної, дихальної, сечової, репродуктивної систем.

Амалакі - індійський агрус, багатий вітаміном С, потужний антиоксидант, живить і підтримує тіло, Афродизіак заспокоює все доші, особливо питту, в святи з чим показаний при вірусних гепатитах, холециститах, загальному занепаді сил, після тривалих кровотеч, після операцій, при переломах кісток , остеопорозі.

Амалакі расаяна - паста, до складу якої входять масло ги, паста з кунжутного насіння, мед, кисле молоко. Живить клітини. Показання ті ж, що і Амалакі.

 

Ашваганда - омолоджуючий засіб, Афродизиак, заспокоює і тонізує нервову систему, покращує стан всіх тканин, збільшує кількість сперми, підвищує рівень енергії, використовується при тривалих хронічних захворюваннях, володіє анаболічою дією.

Бібхітакі - зменшує кількість вільних радикалів в організмі, рекомендується після проходження курсів хіміотерапії, опромінення.

Капікачу - Афродизиак, підвищує імунітет, поліпшує якість репродуктивної тканини, тонізує нервову систему.

Алое віра - має протиракову дію (крім раку підшлункової залози і раку мозку), зменшує розмір пухлини. Рекомендується приймати з куркумою.

Спеції, що підвищують імунітет, мають протизапальну і протиракову дію: куркума, часник, імбир, шафран.