АСТРОЛОГІЯ ТА АЮРВЕДА

Протягом багатьох століть астрологія і аюрведа йшли рука об руку. Згідно аюрведі людське тіло складається з п'яти основних елементів - Вогонь, Повітря, Вода, Космос і Земля. Також багато експертів аюрведи вважають, що саме Космос створив і інші чотири елементи, і коли людина помирає, то його істота знову розпадається на ці чотири складових. Такий процес створення і розпаду вносить баланс в природу. Кожен елемент пов'язаний зі здібностями людини до сприйняття. Землю можна відчути всіма органами відчуття. Вода не має запаху, але її можна спробувати на смак, значить, ми відчуваємо її смаковими рецепторами і ротом. Вогонь не можна ні спробувати, ні відчути, але його можна побачити, значить, він впливає на зорові рецептори. Повітря можна відчути і почути, значить, він впливає на слух і тактильні відчуття.

 В астрології всі 12 знаків діляться з огляду на чотири типи конституції людини. Знаки вогню дуже багаті енергією. Знаки повітря схильні до реакції на зовнішні подразники. Знаки води досить гнучкі і емоційно активні. У природі знаків землі закладено досить багато стабільності.

 Астрология и аюрведаАстрология и аюрведаАстрология и аюрведа

Знаки вогню (Овен, Лев, Стрілець)

Вогонь впливає на процес травлення і засвоєння їжі. Відмітна риса знаків вогню - здатність очищати системи організму від токсинів, небезпечних збудників і т.д. і перетворювати їх на попіл. Знаки вогню досить легко протистоять хворобам. Якщо зростає вплив знака вогню в організмі, це може викликати підвищений кров'яний тиск, проблеми з серцем і виразку. Надлишок вогню можна знизити, вживаючи холодну і рідку їжу. Також корисно їсти зернові та коренеплоди. Бажано уникати гострих страв і червоного м'яса. Недолік елемента вогню може також викликати порушення травлення, яке нормалізується за допомогою гарячих, ароматних і легких страв. Краще не вживати холодну їжу, молочні продукти і м'ясо; корисними будуть лимон, йогурт, гірчиця,

 

Знаки повітря (Близнюки, Терези, Водолій)

Повітря управляє нашою нервовою системою і системою кровообігу, а також рухом, перистальтикою, диханням і екскрецією. У людей знака повітря тонка душевна організація, вони легко втрачають внутрішній баланс. Надлишок впливу повітря може призводити до сухості тіла, безсонні і проблем з пам'яттю. Для підтримки балансу краще вживати овочі, приготовані на пару, горіхи, крутон, при цьому не рекомендується сира їжа, злакові, рафінований цукор, коренеплоди, дріжджові вироби. Якщо вплив знака повітря виражено слабо, то бажано включити в раціон пророслі зернові, смажені овочі, фруктові соки, це дозволить підтримувати активність. Також корисні імбир, часник і йогурти.

 

Знаки води (Рак, Скорпіон, Риби)

Елемент води управляє репродуктивної та лімфатичної (кров, слиз, лімфа) системами. Знаки води чутливі до різних патогенних мікроорганізмів, а також емоційно сприйнятливі. При надлишку впливу води люди стикаються з проблемою млявого травлення і уповільненої метаболізму. Стагнація цих процесів може призводити до появи кістозних утворень і пухлин, скупчення слизу. У такій ситуації бажано вживати овочі, приготовані на пару, бобові та фрукти, уникати жирних, маслянистих продуктів, молочних продуктів, солодкого, хліба і солі. Слабкий вплив знака води призводить до уповільнення процесу детоксикації, зневоднення і розладу сну. При цьому потрібно регулярно приймати ванни, пити багато рідини. Корисні дині, огірки та інші соковиті, водянисті овочі. Бажано уникати вживання солі у великій кількості, а також обмежити вживання бобових, моркви, селери, капусти і спаржі. Корисні такі продукти як пшениця, рис, овес, морські водорості, молочні продукти.

 

Знаки землі (Телець, Діва, Козеріг)

Землею управляються кісткова і видільна системи. Люди знаку землі схильні до зайвої ваги. Надмірний вплив знака землі призводить до уповільненого метаболізму, склерозу, нестачі кальцію, появі зайвої кількості волосся на тілі, пухлин. У такій ситуації корисно вживання фруктових салатів, брюссельської капусти, овочів, приготованих на пару, соків, супів, чаю. Коли вплив знака землі слабке, то бажано вживати в їжу такі продукти: м'ясо, картопля, коренеплоди, молочні продукти, сир, масло, цукор і масло. Бажано обмежити кількість фруктів і сирих продуктів в своєму раціоні.

 

Джерело: www.ayurveda.ygoy.com